Informujemy, że nasza strona używa cookies, tzw. ciasteczek. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Porcelanowym szlakiem - Restauracja Patataj k. Nałęczowa

Pierwszy premierowy wpis z cyklu "Porcelanowym szlakiem" czas zacząć.

W piękne sierpniowe popołudnie, odwiedziliśmy restaurację Patataj k. Nałęczowa. Przywitał nas piękny ogród z willą skrytą w oddali. Zgodnie z nazwą wszystkie pomieszczenia były pełne tematów związanych z hippiką. Wnętrza liczne poukrywane niczym pokoje starej willi, wypełnione gośćmi, tworzą niezwykły klimat. Każdy znajdzie tu miejsce dla siebie, jak nie wewnątrz, to na pięknym tarasie lub w ogrodzie. Pierwsza gwiazdka za wystrój dodana. Można nacieszyć oko.

copyright - Manufaktura Porcelany foto własne restauracji www.restauracjaptataj.plfoto własne restauracji www.restauracjaptataj.pl

Dla nas najważniejsze jednak jest to co na stole. Bardzo miłe zaskoczenie nas spotkało, kiedy odwróciliśmy talerzyk oraz filiżankę, do góry nogami. Fine Royal Porcelain z Zakłady Porcelany Stołowej Karolina w Jaworzynie Śląskiej. Czego chcieć więcej! Subtelna zastawa ze wspaniałym jedzeniem. Kolejna gwiazdka za porcelanę, a następna za porcelanę z rodzimej fabryki.

Zostało tylko spróbować specjałów. I tutaj szaleństwo. Chłodnik różowy z jajkiem przy 34 stopniach, był strzałem w dziesiątkę, szczególnie dla naszego 2 letniego kompana. Główne danie to kolejne ochy i achy. Plastry polędwiczki wieprzowej na sosie z zielonego pieprzu oraz kaczka na musie z czerwonych porzeczek. Byliśmy już - jak to się mówi - kupieni! Kiedy już odhaczaliśmy ten dzień jako bardzo udany, kelnerka poleciła nam mus chałwowy z sosem malinowym. Jakby to ująć? Deser wylądował w naszym Top3 deserów. Co więcej, był tematem rozmów jeszcze przez godzinę po wyjściu z restauracji. Ogromna gwiazdka za to. Jeszcze po ciebie wrócimy - musie chałwowy.

Nie zapominamy o obsłudze, przemiła, urocza, zadbała o nas, a także o naszą manufakturową maskotkę czyli Budynia, który oczywiście był z nami. Gwiazdka obowiązkowa.

Podsumujmy. Restauracja Patataj zdobywa maksymalną liczbę 5 gwiazdek, czyli

  • wystrój (+1),
  • zastawa (+1)
  • na dodatek z Polski (+1),
  • jedzenie (+1),
  • obsługa (+1).

Recenzja wygląda jak pisana na zamówienie, ale nie oszukujmy się nie jesteśmy testerami przewodnika Michelin, po prostu było tak wyśmienicie. Jeżeli będziecie przejeżdżali przez Nałęczów w stronę Lublina, musicie odwiedzić to miejsce. Jednak radzimy zarezerwować stolik. Nam się udało bez, ale to było po prostu szczęście.

Z przyjemnością kończymy recenzję słowami - Manufaktura Porcelany poleca to miejsce.